Cześć Kochani :)
Dziś pierwszy wpis z cyklu charakteryzacji. Jest to niszowy temat na wszelkich blogach, forach, tutorialach dlatego postanowiłam poruszyć go u mnie i zaprezentować Wam kilka sposobów na stworzenie odlewów, blizn, poparzeń itp.
No to zaczynamy :)
1. Zabezpieczamy twarz modela/modelki - na brwi i rzęsy nakładamy wazelinę, włosy na głowie zabezpieczamy opaską oraz papierowymi ręcznikami. Najlepiej również pod głowę dać worek foliowy bądź ręcznik. Niejednokrotnie bowiem alginat bądź gips lubi nam kapnąć :)
2. Alginat rozrabiamy z zimną wodą. Staramy się pozbyć grudek i uzyskać w miarę jednolitą masę. Musimy to robić dość sprawnie i uważać by masa nie była zbyt płynna gdyż zamiast pozostać na skórze będzie ściekać ani zbyt gęsta gdyż taka z kolei może zbyt szybko zastygnąć i nie zdołamy jej nanieść na twarz.
Sebastian Sakowski z alginatem na twarzy
3. Warstwa zewnętrzna nie musi być idealnie gładka, ważne aby alginat idealnie przylegał do twarzy.
4. Odczekujemy ok 20 minut tak aby masa w stu procentach zastygła.
5. W tym czasie można przygotować się do kolejnego kroku.
6. Rozrabiamy gips alabastrowy z zimną wodą, musimy uzyskać jednolitą masę.
7. W roztworze gipsowym maczamy bandaż, który nakładamy na alginat warstwa po warstwie w celu uzyskania osłony i zewnętrznej formy.
Sebastian Sakowski z alginatem oraz gipsem
8. Po kilku minutach usówamy gips i bardzo delikatnie tak by się nie porozrywał ściągamy w całości alginat. Aby poszło to sprawniej brzegi alg namaczamy wodą.
Usunięty gips
Wnętrze maski algowej w osłonce z gipsu
9. Kolejną rzeczą jest znów rozrobienie gipsu z wodą i wypełnienie formy. Ważne jest to by alginat był w osłonce inaczej bowiem ciężki gips spowoduje iż alginat ulegnie deformacji i odlew nie będzie wówczas dokładny.
Forma wypełniona gipsem
10. Gdy gips stężeje usuwamy alginat i uzyskujemy piękny odlew :)
Usuwanie alginatu
Gotowy odlew twarzy Sebastiana Sakowskiego :)
I jak Wam się podoba?? :)
xoxo
Jovanka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz